Zastřešení bazénů

Máte bazén a chcete jej využívat na maximum? Chraňte svůj bazén a své pohodlí během koupání před častými změnami počasí. Snadné a rychlé řešení v podobě hliníkového zastřešení bazénu vám zajistí naprostou spokojenost.

Zastřešení bazénu chrání kvalitu vody v nádrži a udržuje její teplotu vhodnou pro koupání. Výsledkem je méně práce s údržbou bazénu a prodloužená koupací sezóna. Hliníkové zastřešení oproti jiným typům zastřešení poskytuje spolehlivou ochranu bazénu, zvýšený komfort při koupání, vyznačuje se dlouhou životností a vyžaduje minimální údržbu. 

Majitelé bazénového zastřešení oceňují především skvělý poměr mezi finančními prostředky ušetřenými za ohřev a ošetřování vody a penězi vydanými na nákup zastřešení.

Výhody zastřešení

 • Prodloužená sezóna koupání od dubna do listopadu.
 • Zvýšení teploty vody od 5° C do 10° C bez ohřevu vody.
 • Menší náklady na chemickou úpravu vody.
 • Brání znečištění vody deštěm a okolnímí nečistotami.
 • Zvýšení bezpečnosti pro vaše děti (ochrana proti pádu do bazénu - zabezpečené bazénové zastřešení).

Variabilita hliníkového zastřešení

Nízká hliníková zastřešení jsou vhodná ve chvílích, kdy zákazník upřednostňuje nenápadný vzhled bazénového zastřešení. Tato varianta zastřešení je vhodná pro ty, kteří hledají minimalistický vzhled zastřešení, který jim nebude bránit ve výhledu do zahrady. Nízké bazénové zastřešení není primárně určeno pro koupání pod zataženým krytem, ale plní především roli ochrany vodní nádrže.

Vysoká hliníková zastřešení svým charakterem naopak připomínají stavby plaveckých areálů. Vysoká zastřešení slouží těm, kteří chtějí svůj bazén využívat na maximum. V takovém případě se snažíme vysokým krytem zastřešit dostatečně velký prostor kolem bazénu, který následně slouží jako místo k převlékání nebo k odpočinku v příjemných teplotních podmínkách.

Zastřešení bazénu model Basic

Jde o léty prověřený a cenově nejdostupnější model zastřešení. Díky svému tvaru se vyznačuje mimořádnou pevností a je proto vhodný pro horské a větrné oblasti, kde se předpokládá zvýšené namáhání konstrukce. Nadčasový tvar zajišťuje trvalou estetickou hodnotu a útulnou atmosféru při koupání.

Zastřešení bazénu model Tropic

 

Nový model Tropic splňuje všechny aspekty moderního bazénového zastřešení. Eleganci, účelnost a praktičnost. Kryt disponuje již v základním provedení designovou lomenou hranou z průhledného polykarbonátu. Přestože se jedná o relativně nízký kryt, lze jej využívat pro koupání i za nepříznivého počasí. Model nabízíme již v základním provedení s bočními posuvnými dveřmi, s madly pro jednodušší manipulaci s jednotlivými segmenty a obousměrnými drahami pro snazší přístup k bazénu.

Zastřešení bazénu model Champion

Model Champion je evergreenem kategorie vysokých podchozích zastřešení. Vhodný pro využití v chladných dnech, kdy se lze pod zastřešením pohodlně převlékat či provádět údržbu vašeho bazénu.  Jedná se o velmi estetické a přitom funkční spojení oblouků a svislých stěn. Tento model umožňuje pohodlné koupání za každého počasí s možností procházet se na jedné straně podél bazénu. V případě, že chce pod zastřešení umístit lehátka, stoly apod., je model A4 správnou volbou. 

Zastřešení bazénu model vysoký Tropic

Model vysoký Tropic představuje zvýšenou variantu klasického modelu Tropic. Jednoduchý přístup k zastřešenému bazénu ocení nejenom děti, které si pod tímto zastřešením mohou bez omezení hrát, ale zajisté i starší generace, pro kterou je pohodlný vstup a pohyb také velmi důležitý. Jedná se o plně podchozí zastřešení, což znamená, že umožňuje neomezený pohyb okolo bazénu bez nutnosti odsunutí. Tento model doporučujeme všem, kteří se chtějí koupat i v chladnějším období.

Zastřešení kruhových bazénů

Zastřešení pro kruhové bazény je možné realizovat více způsoby. Jednou z možností je půlkulovité zastřešení o dvou segmentech, kdy jedna polokoule je napevno spojena se zemí a druhá se kolem ní otáčí. Tento systém umožňuje odkrýt pouze polovinu bazénu, druhá polovina zůstává vždy zastřešená. Druhou možností je vybrat si jakýkoli jiný model zastřešení o dostatečné šířce. Tímto řešením získáte sadu pohyblivých segmentů, které se dají parkovat až za bazénem. Jednotlivé segmenty dokážeme vyrobit dostatečně vysoké i pro nadzemní bazény. Výhodou je, že do budoucna můžete standardní zastřešení repasovat i na obdélníkový bazén.

Zastřešení bazénu model nízký Tropic

Novinka roku 2011. Nejnižší model zastřešení. Esteticky čisté řešení přechodu výplně konstrukce ze střechy do svislých stěn zastřešení metodou „lomení skla“. Ve srovnání s modelem Tropic odpadá nutnost použití rohového profilu. Tento model je možno dodat i v jednokolejové variantě, kdy jsou vodící koleje pro jednotlivé segmenty umístěny pouze podél jedné strany bazénu. Na druhé straně bazénu je zastřešení osazeno speciálními koly, která se pohybují přímo po okolním povrchu.

Zastřešení bazénu model Fantasy

Kladete-li důraz na elegantní a estetické řešení, které vás současně nesmí nijak omezovat, pak je model Fantasy tou správnou volbou. Velký prostor tohoto zastřešení je ideální pro umístění lehátek, stolků či dalšího zařízení, které zpříjemní chvíle vašeho odpočinku. Přitom jste stále dokonale chránění před rozmary počasí.

Zastřešení bazénu model Champion na zdi

V případě, že je váš bazén situován do blízkosti stěny nebo plotu, je model Champion na zdi ideální volbou. Při umístění na stěnu domu umožňuje pohodlný přechod z interiéru k bazénu, chráněný před nepříznivými vlivy počasí.

Zastřešení bazénu model Atypy

Variabilita hliníkového zastřešení zdaleka nekončí naší modelovou nabídkou. Kde je vůle, tam je i výsledek, to platí pro kategorii Atypického zastřešení. zastřešit lze kromě bazénu i zahrada, záhon, vchod, prakticky každá libovolná plocha. Rozměry zastřešení lze přizpůsobit dle potřeb zákazníka. Hliníkové zastřešení má své limity, avšak vždy se vám pokusíme nabídnout vhodnou variantu pro každý váš projekt.

Konstrukce bazénového zastřešení

Bazénové zastřešení se skládá ze dvou či více samostatných segmentů nestejné výšky. Každý segment z vysokopevnostní hliníkové slitiny je standardně 2,16 metrů dlouhý. Jednotlivé profily jsou ohýbány pomocí vyspělé CNC ohýbačky a dále upraveny dle potřeb konkrétního typu zastřešení. Výplň tvoří dutinkový (komůrkový) polykarbonát o tloušťce 8 nebo 10 milimetrů. Oblíbenou variantou je rovněž 4 milimetry silný polykarbonát známý hovorově také jako plexisklo. Všechny druhy výplně bazénového zastřešení disponují oboustrannou UV stabilizací. Šířka celé konstrukce se odvíjí od šířky bazénu. Počet segmentů závisí na délce bazénu. Šířka i délka zastřešení se odvíjí od individuálních požadavků zákazníka. 

Posun hliníkového zastřešení umožňují kolečka z tvrzeného plastu, která se pohybují po hliníkových kolejových drahách. Proti poryvům větru a nechtěnému posunu je každý kryt zabezpečen dvojicí protichůdně tvarovaných profilů. Z prostorového hlediska je ve většině případů optimální odsouvat bazénové zastřešení kompletně až do prostoru za bazén, záleží pouze na dostatku volné plochy a stavební připravenosti zákazníka. 

Základní výbava bazénového zastřešení

V ceně každého zastřešení jsou zahrnuty následující položky:

 • Nosné hliníkové profily 50 x 50 mm, 60 x 40 mm  
 • Povrchová úprava konstrukce ELOX
 • Příčky zvyšující pevnost a odolnost proti zatížení
 • Přední a zadní odnímatelné čelní stěny
 • 1 ks posuvných dveří libovolného typu
 • Pochůzí jednosměrné či obousměrné koleje
 • Prodloužení kolejí 2,3-2,5m dle potřeby pro odjezd zastřešení za bazén
 • Veškerý kotvící materiál
 • Aretace segmentů proti nechtěnému posunu
 • Litá kolečka opatřená nerezovými ložisky

Stavební připravenost

Hlavní podmínkou montáže bazénového zastřešení a jeho užívání je řádně připravená a zcela rovná plocha kolem bazénu v místě pro upevnění kolejí. Koleje lze ukotvit do různých povrchů, pokud jsou z dostatečně tuhého materiálu.

Dále už potřebujeme pouze volný přístup k bazénu a možnost připojit se na síť 220 V.